новини

05.03.2024
Спрощена заява про отримання субсидії в Дії
photo

Відсьогодні на порталі Дія можна подати спрощену заяву про отримання субсидії на оплату комунальних послуг, газу та палива. Удосконалення сервісу полегшить отримання допомоги громадянам, які розраховують на державну підтримку. До оновлення процес подання заяви займав пів години, а тепер це можна зробити за 10 хвилин, оскільки більшість документів автоматично підтягуються завдяки системі обміну даними між реєстрами. 


«Соціальні послуги – одні з найпопулярніших серед українців. Наприклад, у Дії користувачі отримують пенсійні сервіси, реєструють дітей через єМалятко, оформлюють допомогу для ВПО тощо. Тому наша задача – зробити сервіси максимально зручними та доступними для кожного. Окрім запуску нових послуг, ми продовжуємо вдосконалювати вже наявні. Зокрема, тепер українці втричі швидше зможуть подати заяву про отримання субсидії. Продовжуємо трансформувати соціальну сферу, щоб кожен українець почувався захищеним та вчасно отримував допомогу», — зазначив Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло ФЕДОРОВ.


Влітку 2023 року Уряд полегшив процедуру звернення громадян за житловою субсидією. Донедавна подати спрощену заяву в електронній формі можна було через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок Пенсійного фонду України, або в паперовій формі – звернувшись до обраного сервісного центру Фонду чи до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, або надіславши заяву на адресу органу Фонду поштою. Тепер спрощений механізм доступний і на порталі Дія.


«Цифрова трансформація соціальної сфери базується на обмінах даними. Саме завдяки цим обмінам між різними системами та реєстрами, призначення житлових субсидій здійснюється за екстериторіальним принципом. Тобто кожна людина, яка потребує підтримки від держави може звернутися за призначенням субсидії в будь-якому куточку країни, без прив’язки до місця реєстрації. Тепер таку допомогу можна оформити дистанційно, швидко й не виходячи з дому ще й на порталі Дія», — сказав заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Костянтин КОШЕЛЕНКО.


Сервіс з подання спрощеної заяви про отримання субсидії удосконалено Міністерством цифрової трансформації спільно з Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія» за фінансування Уряду Японії, а також Міністерством соціальної політики та Пенсійним фондом України. 


«За три роки UNDP разом із партнерами підтримала розробку 40 державних електронних послуг та інструментів, якими скористалися понад 21 мільйон українців. Підтримуючи цифровізацію ми прагнемо допомогти уряду створити зручні електронні інструменти отримання державної допомоги для українців, насамперед із найбільш вразливих груп населення. Запуск оновленого сервісу з подання на житлову субсидію є важливим продовженням наших спільних із урядом зусиль у цьому напрямку, який допоможе захистити саме тих українців, які потребують такої підтримки», — сказав Постійний представник UNDP в Україні Яко СІЛЬЄ.

Програма житлових субсидій для допомоги вразливим категоріям населення є одним з головних механізмів соціального захисту українців в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Нагадаємо, що сервіс орієнтований на тих, хто вперше звертається за призначенням субсидії, або на тих, хто планує переоформлення у зв’язку з закінченням терміну призначення.