новини

09.07.2024
Успішне впровадження у промислове середовище 10 видів соціальних допомог в ЄІССС
photo

ІОЦ Мінсоцполітики  з радістю оголошує про успішне впровадження 10 нових видів соціальних допомог у Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС). Це важливий крок на шляху до цифровізації соціальних допомог, що сприяє підвищенню ефективності та зручності надання соціальної підтримки громадянам України. Над реалізацією цього функціоналу працювала велика команда спеціалістів з числа представників Мінсоцполітики, розробників ТОВ Медирент та нашого підприємства. 


Завдяки підтримці Всесвітньої продовольчої програми (WFP), ми організували два офлайн-навчання для майже 250 представників органів соціального захисту населення (ОСЗН) з 24 областей України. Також, спільно з розробником було проведено ще два онлайн-навчання, в яких взяли участь понад 2 600 представників з ОСЗН. 


Для якісного впровадження наша команда постійно консультувала користувачів з питань підключення до системи, технічного врегулювання питань, що стосуються функціональних можливостей системи, аналіз та узагальнення питань, які потребують додаткових роз'яснень з боку МСП та надавала відповіді на питання щодо роботи в системі. Також, варто зазначити, що завдяки цій тісній співпраці ми змогли покращити необхідний функціонал, адже отримували дуже багато пропозицій та зауважень від представників ОСЗН. Результатом є покращення комунікації між органами соціального захисту населення, ІОЦ та МСП, що призвело до успішної міграція 24 областей України з повною відповідністю кількості справ в АСОПД та ЄІССС для одержувачів 10 видів допомог. 

На етапі реалізації знаходиться інтеграція послуги єМалятко для призначення допомоги на дітей з багатодітних сімей та допомоги при народженні дитини. Також впроваджується обмін електронними лікарняними у зв'язку з пологами, що забезпечить прозорість та зручність в отриманні допомоги по вагітності та пологах.

З 1 липня 2024 року грошове забезпечення патронатних вихователів за надану послугу патронату над дитиною буде розраховуватися відповідно до мінімальної заробітної плати на місяць. Відповідно, було вдосконалено ПЗ АСОПД для перерахунку грошового забезпечення отримувачів соціальної допомоги, що включає зміну алгоритму розрахунку з прожиткового мінімуму на мінімальну заробітну плату.

Підприємство здійснює моніторинг процесу міграції, нарахування та формування виплатних відомостей. Крім того, ми офіційно інформуємо ОСЗН про необхідні дії по 10 видам допомог та допомог, які будуть реалізовані в ЄІССС, забезпечуючи таким чином ефективну підтримку та консультування.

Впровадження цих нововведень демонструє ефективність роботи нашої команди та підтримку наших партнерів. Ми продовжуємо працювати над покращенням соціальних допомог в Україні, забезпечуючи їх доступність та зручність для всіх громадян.